top of page

''Bizimle birlikte karmaşık konuları  ayrıştırıp risklerinizi belirleyebilir ve işleri aksatmadan uygun şekilde korunduğunuzdan emin olabilirsiniz.''

kadriyeyurkyilmaz

Kadriye Yürük Yılmaz

IMG_4390_edited.jpg

Uzmanlık alanını Ticaret Hukuku alanında yoğunlaştıran Kadriye Yürük Yılmaz, İngiltere’de Uluslararası Ticaret Hukuku alanında tamamladığı yüksek lisans eğitiminden sonra, orta-büyük ölçekli hukuk firmalarında on yıl boyunca dava ve danışmanlık departmanları yönetti.

Bu sürede Deniz ve Taşımacılık Hukuku, Uluslararası Ticaret Hukuku, Şirketler Hukuku, Fikri ve Sınai Mülkiyet Hukuku ve İş Hukuku alanlarında hukuk danışmanlığı yaptı ve uyuşmazlık ve dava çözümü ile alternatif uyuşmazlık çözüm yolları (Ulusal ve Uluslararası Tahkim ve Arabuluculuk) alanlarında deneyim kazandı. Özellikle Ticaret, Borçlar ve Sözleşme Hukuku alanlarında Müvekkillerine, Türkiye ve yurtdışındaki menfaatlerini etkileyen çeşitli hukuki konularda uzman desteği sağlamaktadır.

Denizcilik ve dış ticaretten, tarım ve tekstil sektörüne kadar çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren şirketlere işe yönelik hukuki destek sağlamaktadır. Özellikle ticari satışlar ve satın almalar, hissedar anlaşmaları, her türlü sözleşme yönetimi, mevzuata uygunluk ve uyuşmazlık çözümleri konularında çok sayıda şirketle çalışmaktadır.

Yakın dönemde özellikle, Girişimciler ile Kobi ve Kobi plus kuruluşlara danışmanlık vermeye devam etmekte ve Kişisel Verilerin Korunması Hukuku kapsamında uyum süreci projeleri yönetmektedir.

Aynı zamanda İstanbul Gedik Üniversitesi'nde Uluslararası Ticaret Hukuku derslerinde öğretim görevlisi olarak yer alıyor ve hukuk öğrencileri ile mesleğe adım atan genç arkadaşlarına mentörlük yapmaya devam ediyor.

fatihyilmaz

Fatih Yılmaz

Üniversiteyi derece ile tamamlayan Fatih Yılmaz, orta-büyük ölçekli hukuk firmalarında tecrübe kazandıktan sonra 2010 yılında kendi danışmanlık bürosunu kurarak Müvekkillerine Ceza Hukuku, Aile Hukuku, Gayrimenkul ve Kira Hukuku, Sigorta Hukuku ve İş Hukuku alanlarında hizmet vermeye başladı. O zamandan bu yana Müvekkillerine uzmanlık alanlarında rehberlik etmekte ve çözümler sunmaktadır.  Spesifik olarak dava ve uyuşmazlık çözümleri üzerinde yoğunlaşan Fatih Yılmaz, aynı zamanda 2016 yılından bu yana ülkenin ilk arabulucuları arasında yer almaktadır.

Uyuşmazlıkları Müvekkillerinin iş ve ihtiyaçlarına yönelik alternatif dostane yollarla yönetmeyi seçmekte ve gelişmiş müzakere yöntemleri ile çözüme kavuşturmaktadır. İşçi işveren, gayrimenkul, sigorta uyuşmazlıkları, ceza davaları ile ticari uyuşmazlıklarda 2015'ten bu yana sayısı 350'nin üzerinde müzakere ve dava yönetmeye devam ediyor.

Yakın dönemde yoğun olarak, gayrimenkul hukukundan kaynaklanan gayrimenkul alım satım işlemleri, kiralama, kat mülkiyeti uyuşmazlıkları ve yabancıların gayrimenkul işlemleri ile bu konularda sözleşme danışmanlığı ve aile hukukundan kaynaklanan ihtilaflarda boşanma davaları, tanıma tenfiz ile malvarlığı tasfiyesi konularında Müvekkillerine hizmet sağlamaktadır.

Sporsever biri olarak, okul yıllarında profesyonel futbol kulüpleri alt yapısında da yer aldı ve şu an Türkiye Tenis Federasyonu Aday Hakemi olarak görev almaktadır.

fatihyilmaz.jpg
bottom of page